بینی ,زیبایی ,می‌شود ,بینی به ,انجام ,جراحی ,زیبایی بینی به ,‌های بینی ,انجام عمل زیبایی ,ایجاد می‌شود ,داده می‌شود ,انجام عمل زیبایی بینی،

جراجی باز بینی برای رفع چه مشکلاتی انجام می شود؟

عمل زیبایی بینی به صورت باز برای رفع مشکلات مختلفی انجام می‌شود که شامل:

  • عدم رضایت از ظاهر بینی
  • عوارض نابهنجار ناشی از جراحی قبلی
  • گرفتگی مسیر جریان تنفس
  • ناهنجاری‌های مادرزادی مربوط به بینی

در عمل زیبایی بینی، سرتاسر کلوملا برش داده می‌شود. کلوملا (columella) پوستی میان سوراخ‌های بینی است. مانند تکنیک جراحی بسته، بیشتر شکاف‌های جراحی در داخل بینی ایجاد می‌شود. برخلاف روش جراحی بسته سنتی که نیازمند استفاده از فشار برای متوقف کردن خون‌ریزی است، روش عمل زیبایی بینی به شکل باز به‌طور مستقیم از خون‌ریزی جلوگیریی می‌کند. بعد از عمل زیبایی بینی می‌توان میان غضروف‌ها را بخیه زد.بافت‌های پیوندی را به‌طور دقیقی می‌توان پیوند زد.

انتخاب روش

یک چکاب عمومی از کل بدن انجام می‌شود و در صورت وجود مشکل آن را ثبت می‌کنند.سپس، یک قرار مشاوره پیش از عمل زیبایی بینی با متخصص گذاشته می‌شود و یک ارزیابی معین  مربوط به‌صورت و بینی به همراه آنالیز صورت شامل نوع پوست، زخم‌های جراحی، وضعیت تقارن چهره و تعادل واحدهای وابسته به زیبایی چهره انجام می‌گیرد.

یک تست خارجی از قسمت‌های بالایی، میانی و پایینی بینی گرفته می‌شود. به‌ویژه ساختار، زاویه‌های خارجی مربوط به ناحیه بینی و مشخصات بافت نرم و استخوانی ثبت می‌شوند. تست داخلی شامل سوراخ‌های بینی، دریچه‌های داخلی و خارجی وابسته به بینی، مارپیچ‌ها و قسمت‌های پشت بینی می‌شود.

مزایای عمل زیبایی بینی به روش باز 

عمل زیبایی بینی به روش باز برای جراح پلاستیک امکان دسترسی بدون مانع و مستقیم به استخوان بینی را به ارمغان می‌آورد. در حین جراحی بسته، برای دسترسی و دید جراح، باید پوست ناحیه‌ی بینی کشیده شود که این ممکن است باعث انحراف غضروف‌های ناحیه‌ی زیر بینی شود. در حین انجام عمل زیبایی بینی، جراح توانایی دیدن تمام اجزای بینی را در وضعیت طبیعی آن‌ها دارد.زاویه دید بدون انحراف و طبیعی از استخوان‌ها و غضروف‌های بینی به جراح توانایی انجام یک عمل زیبایی بینی دقیق را می‌دهد و از کشیدگی بیش‌ازحد پوست و غضروفف  جلوگیری می‌کند.

زمانی که یک جراح با تجربه و ماهر عمل زیبایی بینی را انجام دهد، احتمال ماندن جای زخم بر اثر شکاف به حداقل می‌رسد.

معیارهای انتخاب بهترین روش توسط پزشک

بهترین جراحان بینی قبل از تصمیم‌گیری در انتخاب روش مناسب جهت انجام عمل زیبایی بینی، ساختار آناتومی و تغییرات موردنظر شمارا با دقت بررسی می‌کنند. بعضی از جراحان پلاستیک در انجام عمل زیبایی بینی به روش بسته مهارت دارند درحالی‌که برخی دیگر در اجرای عمل زیبایی بینی به روش باز برتری دارند. همچنین تعدادی از جراحان، جراحی باز بینی را چالش‌برانگیزز  می‌دانند.

فرآیند عمل زیبایی بینی به روش باز 

عمل زیبایی بینی به روش باز به جراح توانایی دید بهتر نسبت به نوک بینی را می‌دهد. همچنین جراحی باز بینی در ناحیه‌ی شکاف سرتاسر کلوملا ) ستونی از پوست که سوراخ‌های بینی را جدا می‌کند (انجام می‌گیرد. زخم ناشی از شکاف به شکلی است که درواقع قابل تشخیص نباشد مگر در مواردی که فردی از فاصله‌ی بسیار نزدیک به شما نگاه کند. علاوه بر این برش، در قسمت داخلی بینی برش‌هایی به موازات کناره‌ی سوراخ‌های بینی وجود خواهد داشت

تکنیک عمل زیبایی بینی به روش باز زمانی که عملیات در قسمت نوک بینی نیاز است ترجیح داده می‌شود. این شیوه تجسم بهتری از استخوان‌بندی بینی به‌خصوص از نوک بینی به جراح می‌دهد. نوک بینی ساختار پیچیده‌ای دارد و نیاز به دقتی کمتر از میلی‌متر دارد. دست یافتن به این کیفیت زمانی امکان‌پذیر است که جراح بتواند نگاه مناسبی به نوک غضروف‌های ناحیه بینی داشته باشد.

یک شکاف v معکوس عمودی در منطقه ستون میانی بینی را علامت‌گذاری می‌شود. شکاف میان ستونی باید در میانه‌ی نوک سوراخ‌های بینی و پایه‌ی کلوملا  (columella) جایی که نزدیک به انتهای کناره‌ی ساق میانی زیر پوست قرار گرفته است علامت‌گذاری شود تا تکیه‌گاهی برای ناحیه‌ی شکاف باشد. شکاف حاشیه‌ای نباید در امتداد لبه‌ی سوراخ‌های بینی ایجاد شود.

برش ستون میانی

برش ستونک میانی با استفاده از یک تیغ جراحی با حرکت نوسانی پس از علامت‌گذاری ستونک میانی انجام می‌گیرد. پیشروی از میانه به سمت حاشیه در یک طرف کلوملا و سپس در سمت دیگر آن اجرا می‌شود.

شکاف حاشیه‌ای

به‌صورت افقی شروع شده و یک شکاف ضعیف در میان پوست به اندازه 1 تا 2 میلی‌متر نزدیک به انتهای حاشیه‌ی ساق افقی ایجاد می‌شود. این عمل زیبایی بینی به روش باز را باید نزدیک به انتهای کناره‌ی ساق افقی درحالی‌که برش در میانه انجام می‌شود، ادامه داد.

تعریف پره‌ی کلوملا

با استفاده از قیچی‌های مخصوص، پوست پره که ساق میانی را پوشش داده بلند می‌شود. برش‌ها را در زیر کشش ستونی شکاف‌های حاشیه‌ای ایجاد کرده و به‌طوری‌که در میانه باشد.

بالا کشیدن پره بینی

با استفاده از قیچی‌های مخصوص برش‌های بین ستونی را بدون کج کردن برش یا آسیب زدن به ساق میانی ایجاد می‌شود.

آشکارسازی غضروف و پشت استخوان

طاق غضروفی بینی معمولاً با یک‌سوم میانی بینی برابر است که می‌تواند بر اساس آنچه قبلاً شرح داده شد آشکار شود. با استفاده از روش جداسازی غضروف، روش معکوس و به‌صورت متناوب می‌توان محفظه بافت نرم / پوستی را با یک قیچی مخصوص شکافت.

بالا کشیدن پوشش استخوان / آشکارسازی طاق استخوانی

زیر دید مستقیم و با استفاده از یک دستگاه مخصوص از یک بالابرنده‌ی پوشش استخوانی یا ابزار مناسب دیگری استفاده می‌شود و پوشش استخوانی 2 میلی‌متر به‌طرف سر و به‌ موازات حاشیه‌ی زائده‌ی استخوانی بینی برش داده می‌شود.

آیا به مراقبت خاصی برای جلوگیری از ماندن جای زخم بعد از عمل زیبایی بینی به روش باز نیاز است؟ 

اگر عمل زیبایی بینی به روش باز توسط یک جراح ماهر انجام شود مراقبت خاصی از طرف بیمار بعد از عمل لازم نیست. یک جراح با تجربه شکاف‌ها را با احتیاط ایجاد می‌کند و در زمان بستن آن‌ها اصول هم ترازی مناسب را رعایت می‌کند. این باعث التیام طبیعی می‌شود به‌طوری‌که جای زخم به‌سختی توسط کسی دیده می‌شود. اگر جراحی در طول تابستان انجام شود می‌توان از کرم ضد آفتاب برای جلوگیری از قرمزی استفاده کرد اما از آنجایی‌که این ناحیه به‌خوبی پنهان شده بعدی است با نور آفتاب مشکلی ایجاد شود.

مطالب مرتبط:

بینی نوک پهن

جراحی بینی استخوانی

عمل ترمیمی بینی

منبع اصلی مطلب : عمل ترمیمی بینی
برچسب ها : بینی ,زیبایی ,می‌شود ,بینی به ,انجام ,جراحی ,زیبایی بینی به ,‌های بینی ,انجام عمل زیبایی ,ایجاد می‌شود ,داده می‌شود ,انجام عمل زیبایی بینی،
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

درسایت : جراجی باز بینی برای رفع چه مشکلاتی انجام می شود؟