بینی ,زیبایی ,پوست ,جراح ,لایه ,صورت ,میزان الاستیسیته ,بینی استخوانی ,جراحی بینی ,لایه غضروفی , بینی استخوانی  , عمل زیبایی بینی 

جراحی بینی استخوانی

کل نتیجه عمل زیبایی بینی در دست ماهرترین جراح هم به دو فاکتور اصلی بستگی دارد 1. جنس پوست بیمار از نظر انعطاف پذیری و ضخامت و میزان الاستیسیته (کشسانی) 2.  میزان  زیبایی بقیه صورت. در مورد جنس پوست

در عمل جراحی رینوپلاستی ( عمل زیبایی بینی )  پوست به همراه لایه عضلانی چسبیده به آن از روی لایه غضروفی و استخوانی بلند شده و تغییرات در روی غضروف ها و استخوان ها داده می شود در برخی نقاط کاهش و گاهی افزایش و بیشتر از همه تغییر فرم در غضروف ها و استخوان ها داده می شود در روی لایه پوست و عضله تقریبا کار خاصی انجام نمی شود و این لایه بر حسب میزان الاستیسیته خود به تغییر انجام شده در استخوان ها و غضروف ها واکنش نشان می دهد و روی لایه غضروفی استخوانی می خوابد و به مرور فرم دلخواه را می گیرد در اینجا میزان الاستیسیته پوست است که تعیین می کند که به چه میزان جراحی می تواند موثر باشد. پوست شدیدا غیر الاستیک یا اصطلاحا بینی نوک پهن به کاهش حجم کمتر پاسخ می دهد ولی به تغییر فرم نسبتا خوب و به افزایش حجم نیز به خوبی پاسخ می دهد. بنابراین یک جراح خوب در بینی های گوشتی هم در صورتی که قرار به کاهش حجم زیادی نباشد می تواند نتیجه های بسیار خوبی بگیرد.
با وجود این یک پوست خوب و انعطاف پذیر و جوان با خاصیت الاستیک خوب ( بینی استخوانی ) قدرت مانور زیادی برای تغییرات مختلف به یک جراح خوب می دهد . هر چند یک جراح کم تجربه هم در بینی های استخوانی می تواند نتایج متوسطی بگیرد ولی جراحی بینی نوک پهن حتما به یک جراح دقیق و کار کشته نیازمند است با این همه حتی در دست های یک جراح خوب هم یک بینی با پوست خوب ( بینی استخوانی ) نتیجه بهتری نسبت به یک بینی با پوست بد ( بینی نوک پهن ) کسب می کند.
عامل دومی که در نتیجه عمل زیبایی بینی تاثیر گذار است میزان زیبایی بقیه صورت است در یک چهره زیبا حتی یک نتیجه متوسط در عمل زیبایی بینیراضی کننده خواهد بود در حالی که فردی که بقیه چهره اش نا زیباست بعد از عمل زیبایی بینی نسبت به کوچکترین جزییات بینی حساس خواهد بود در فردی که چانه کوچک و یا گونه های گودی دارد و یا پشت لب بلند و قرمزی لب باریکی دارد بینی جلو آمده و بیرون زده نشان می دهد که ممکن است حتی با یک بینی خوب هم ( در صورت عدم اصلاح بقیه اشکالات صورت ) بینی تا حدی بیرون زده نشان دهد. بدین معنی که کوچک بودن سایر اعضای صورت می تواند باعث شود که بینی خود را بزرگ تر نشان دهد و گاهی ممکن است اصلاح چانه و گونه و حتی لب ها به طور غیر مستقیم باعث شوند که بینی کوچک تر و زیباتر به نظر برسد.
جراحی بینی استخوانی و غضروفی یکی دیگر از خدمات عمل رینوپلاستی ( عمل زیبایی بینی ) است که می تواند استخوان برآمده به شکل قوز پشت بینی را کوچک کند و به بینی حالت جذاب تر و زیباتر دهد . عمل بینی استخوانییک عمل زیبایی بینی است و بیمار باید همان مراحل را طی کند تا به نتیجه ی دلخواه برسد.

علت ها و دلایل داشتن بینی استخوانی
غالباً عوامل ژنتیک در شکل گرفتن بینی استخوانی نقش دارند؛ داشتن بینی استخوانی و قوز بزرگ بینی عموماً ارثی و خانوادگی است. با این وجود، آسیب دیدن بینی ، مانند شکستگی بینی ، در پدیدار شدن یک برآمدگی مشخص بر روی بینی بی ‌تأثیر نیست. در برخی موارد، صدمه‌ ی وارد شده به بینی در دوران کودکی ممکن است زمانی خود را نشان دهد که دومین جهش رشد بینی در دوران نوجوانی شروع می ‌شود.

مطالب مرتبط:

بینی نوک پهن

جراحی بینی استخوانی

عمل ترمیمی بینی

منبع اصلی مطلب : عمل ترمیمی بینی
برچسب ها : بینی ,زیبایی ,پوست ,جراح ,لایه ,صورت ,میزان الاستیسیته ,بینی استخوانی ,جراحی بینی ,لایه غضروفی , بینی استخوانی  , عمل زیبایی بینی 
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

درسایت : جرااحی بینی استخوانی