بینی ,پوست ,لایه ,جراح ,کیفیت ,استخوانی ,جراحی بینی ,منظور از بینی ,داشته باشد ,کیفیت پوستی ,بیشتر مربوط

جراحی بینی استخوانی و جراحی بینی گوشتی به زبان ساده

منظور از بینی نوک پهن و بینی استخوانی چیست؟
بینی از سه لایه اصلی تشکیل شده است 1. لایه پوشاننده خارجی که از پوست و لایه عضلانی ظریف چسبیده به سطح زیرین آن تشکیل شده است. 2. اسکلت استخوانی غضروفی 3. لایه پوشاننده داخلی که بیشتر از مخاط و مختصری هم از پوست تشکیل شده است. لایه اسکلتی در بالا از استخوان تشکیل شده و در پایین به غضروف های ظریف تر نوک بینی ختم می شود. در قسمت هایی از پایین بینی از جمله در قسمت زیادی از محدوده سوراخ ها و پره های بینی اصلا غضروفی وجود ندارد و صرفا از پوست تشکیل شده است هر چه از بالا به پایین می آییم نقش پوست در شکل دادن به بینی بیشتر می شود و پوست بسته به کیفیتش نسبت به این تغییرات واکنش نشان می دهد و هرچه جنس پوست بهتر و ظریف تر و انعطاف پذیر تر باشد دامنه تغییرات بیشتری را تحمل می کندو دست جراح را برای ایجاد تغییر در استخوان ها و غضروف ها بازتر می گذارد این موضوع بیشتر در قسمت های پایین تر بینی و نوک بینی صادق است که به علت فرم پیچیده پوستی آن وابستگی بیشتری به انعطاف پذیری پوست برای تحمل تغییرات غضروفی زیرین آن دارد. منظور از بینی نوک پهن بینی است که پوست آن در نواحی پایین تر یعنی نوک و پره بدتر باشد و منظور از بینی استخوانی بینی دارای کیفیت بهتر پوست در نواحی مذکور می باشد برخلاف تصور اکثر بیماران که گمان می کنند منظور از بینی استخوانی وجود قوز بینی است داشتن قوز بینی و اصلاح آن جزو ساده ترین قسمت های عمل رینوپلاستی ( عمل زیبایی بینی ) است گرچه تاثیر آن خیلی بازر است ولیکن هنر یک جراح خوب در ایجاد یک نوک بینی زیبا خود را نشان می دهد که این موضوع گرچه به مهارت جراح بستگی دارد ولیکن کیفیت پوست قسمت های پایین بینی و نوک آن عامل مهمی در کسب نتایج بهتر می باشد و بدون توجه به وجود یا عدم وجود قوز هرچه این کیفیت پوستی بدتر باشد بینی نوک پهن تر خواهد بود یعنی ممکن است یک بینی علاوه بر داشتن قوز بزرگ کیفیت پوستی بدی در نوک بینی داشته باشد و ما آن را گوشتی به حساب آوریم و بر عکس بینی قوز بزرگی نداشته باشد و پوست خوب نوک بینی آن را در رده بینی های استخوانی قرار دهد در صورت مناسب بودن کیفیت پوست نوک بینی اصلاح نوک آن در دست یک جراح خوب نتیجه عالی تری می دهد و این نوع بینی را بینی استخوانی می گوییم چه قوز بزرگی داشته باشد چه نه.
به عبارتی هرچقدر اشکالات بینی بیشتر مربوط به پوست آن باشد بینی نوک پهن تر است و هر چقدر اشکالات کمتر مربوط به پوست و بیشتر مربوط به لایه غضروفی استخوانی باشد بینی غیر گوشتی تر و بینی استخوانی تر خوانده می شود.
یک جراح خوب می تواند تقریبا تمام اشکالات غضروفی و استخوانی را برطرف کند . آنچه باعث تفاوت بین نتیجه عمل زیبایی بینی دو بیمار مختلف توسط یک جراح می گردد معمولا ناشی ازز  کیفیت متفاوت پوست دو بیمار و نیز تفاوت خصوصیات بقیه صورت آن ها است که می تواند در جلوه نمودن نتیجه کار تاثیر به سزایی داشته باشد.

مطالب مرتبط:

بینی نوک پهن

جراحی بینی استخوانی

عمل ترمیمی بینی

منبع اصلی مطلب : عمل ترمیمی بینی
برچسب ها : بینی ,پوست ,لایه ,جراح ,کیفیت ,استخوانی ,جراحی بینی ,منظور از بینی ,داشته باشد ,کیفیت پوستی ,بیشتر مربوط
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

درسایت : جراحی بینی استخوانی و جراحی بینی گوشتی به زبان ساده